sobota, 9 kwietnia 2016

"Jak dobrze mieć sąsiadów" Ciara Flood

    Każdą ewolucję poprzedza rewolucja w moim wypadku to wydarzenie zainicjowało pojawienie się na świecie mojego trzyletniego synka. To co chciałbym Wam pokazać to świetną zabawę jaką jest opowiadanie jak to określa słownik synonimów " baśni, gaduch, gatek, ględ i legend "(1) innymi słowy bajek.

Zapraszam do zaczerpnięcia w studni iluzorycznej bajko- wyobraźni
                              źródło :http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,search,0,szukaj.html

Stron : 38
Autor : Ciara Flood
Wydawnictwo : Debit
Wiek : od 1,5 roku do 3 latTo niepozorna książka z bardzo głębokim przesłaniem dla młodego czytelnika, który dopiero robi pierwsze kroczki w baśniowej krainie.Na jej kilku prześlicznie zdobionych kartach dowiemy się o burkliwym zwalistym Panu Misiu, który mieszka na pustkowiu i nie wyobraża sobie by to miało się zmienić do czasu, gdy jego spokój burzy rodzina królików, które wprowadzają się do opuszczonego domku obok jego domku.
           źródło : zdjęcie z książki o tym samym tytule


Mogę zapewnić Was, że będzie dużo śmiechu, trochę smutku, ale finalnie dzieci będą zaskoczone nieoczekiwanym zwrotem akcji .

Na tej książce mój trzyletni synek uczył się powtarzać słowa na przykład :drewno, ciastko oraz miód.

Zaskoczony jestem, że po kilkunastu wieczorach spędzonych na czytaniu synowi tej bajki sam zaczął powtarzać pełne zdania. "Drogi Panie Misiu wiem, że nie ma Pan miodu"

Dla rodziców ta książeczka daje wiele możliwości w tworzenia własnych niepowtarzalnych historii i opisywaniu dzieciom,co pokazują obrazki z własną ciekawą interpretacją 

Rodzice mogą opowiadać o tym jak nie powinien zachować się Pan Miś na przykład nie krzycz na nikogo, bo to niegrzeczne i nikt tego nie lubi. Będziesz smutny, bo nikt nie będzie chciał zaprosić Ciebie do wspólnej zabawy etc.Dzieci szybko utożsamiają się z postacią Pana Misia, gdyż jest on w gruncie rzeczy stworzeniem bardzo uczynnym i miłym. 

Podsumowując uważam, że książka jest doskonałym sposobem na spędzanie wspólnego czasu z dziećmi. One to widzą i potrafią się odwdzięczyć.


Upublicznione także na :

https://www.facebook.com/ZapachKsiazek/

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/273610/jak-dobrze-miec-sasiadow


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz